Posjet Karlovcu

Učenici naše Škole ove su godine dan terenske nastave odlučili provesti u susjednoj županiji - gradu Karlovcu. Prvo su posjetili stari grad Dubovac - gdje je njihovo šaroliko društvo, od 1. do 8. raz., jednako veselo sudjelovalo u bubnjarskoj radionici i naučilo kako se nekada pozivalo seljake unutar zidina grada. Nakon toga učitelj geografije Erik Šneler ispričao im je priču o značaju grada Karlovca i njegovih prometnica.

Potom su se spustili do centra grada gdje su razgledali miljokaze na Lujzijani i Jozefini, centar starog Karlovca - Zdenac, ostatke zidina, Šanca i Zvijezde.

Prošetali su se do rijeke Korane - prisjećajući se Promenade, Marmontove aleje te razgledavši Vrbanićev perivoj, o čemu ih je informirala učiteljica Vesna Pintar-Grgurić.

Nakon odmora na igralištu krenuli su do Muzeja zbirke naoružanja Domovinskog rata gdje ih je Karlovčanin Ivica Arbanas, koji je sudjelovao u obrani grada, upoznao s vrstama  izloženog oružja.

Za kraj su posjetili Zavičajni muzej Ozalj. Uživali su u slikama slavne slikarice Slave Raškaj i ostalim slikama s motivima Ozlja, ali i zainteresirano povezivali povijesne priče obitelji Zrinskih i Frankopana s poviješću Brod Moravica. Ispred muzeja su promatrali staru Munjaru i uživali u fotografiranju na mostu koji vodi u dvorac zajedno s ostalim učiteljima u pratnji: Antonijem Crnkovićem, Bojanom Kovačević, Ernom Šnajdar i Dijanom Arbanas.

Dan je nakon kiše završio suncem - koje je najviše zasjalo onima koji su željeli u McDonalds!

objavio: Administrator   datum: 2. 6. 2014.